Raport o zarobkach pepsico zostanie opublikowany 11 lipca - Stosując tę metodę stałem się bogaty i teraz zarabiam ponad 10,000 dolarów miesięcznie.
More information
Piotr Adamski
08.07. 2017 18:37  | 

Rynek spodziewa się wzrostu cen akcji PepsiCo (NYSE PEP) po opublikowaniu kwartalnego raportu o zarobkach, co nastąpi 11 lipca przed otwarciem rynku. Na razie perspektywy są pozytywne i umiarkowane. Prawdopodobne jest, że cena akcji PEP wzrośnie, jeśli firma osiągnie lepsze wyniki finansowe niż przewidują prognozy.

Prognoza EPS za kwartał wynosi 1,4 USD. EPS w tym samym kwartale ubiegłego roku wyniósł 1,35 USD. Wzrost EPS jest jednym z głównych czynników decydujących o działaniu cenowym. Oto kilka czynników, które wraz z danymi ujawnionymi w raporcie o zarobkach mogą wpłynąć na cenę akcji.

Ważne wskaźniki

52 tydzień High-Low: 118.24 – 98.50 USD

Dywidenda, Div Yld: 3.22 USD, 2.79%

EV/EBITDA rocznie: 14.58

Prognoza EPS na Q2: 1.40 USD

Zaraportowany EPS w Q2/16: 1.35 USD

Forward PE: 22.53

Możłiwości i silne strony

Wyniki finansowe: PepsiCo opuścił indeks S & P 500, ale uzyskał najlepszy wynik w branży napojów bezalkoholowych. W rzeczywistości firma w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy zwiększyła swoją wartość o 12,6%, pozostawiając Coca-Colę w tyle z 0,6% wzrostem. Dobre, krótkoterminowe wyniki nie są w żadnym wypadku gwarancją wyższej niż średnia wydajności w przyszłości, ale pozwalają inwestorom zrozumieć dynamikę i oceniać czynniki sprzyjające wzrostowi. Pomimo licznych wyzwań, w ciągu ostatnich czterech lat firma stale wzrasta.

Rozpoznawalność marki: Z 22 markami, których sprzedaż generuje ponad miliard dolarów rocznie, PepsiCo może pochwalić się naprawdę dużą różnorodnością produktów. Obecnie firma zajmuje pozycję drugiego na świecie producenta napojów i światowego lidera słodkich przekąsek, co mówi samo za siebie o wielkości i złożoności prowadzonej przez firmę działalności. Pepsi, Mountain Dew, Gatorade, Tropicana, Lay\'s, Doritos, Cheetos i Quaker są jednymi z najbardziej kosztownych i najbardziej dochodowych marek.

PepsiCo ma tę zaletę, że sprzedaje zarówno napoje, jak i słone przekąski, które mają dużą współzależność, co zwiększa przychody firmy. Rozmiar firmy i duża liczba marek, pozwalają PepsiCo wydać mniej na R&D, IT itd. Dlatego też firma uzyskuje dobre wyniki nie tylko ze sprzedaży produktów, ale także dzięki zmniejszonym wydatkom.

Branża przekąsek: PepsiCo i Coca-Cola stosują różne podejścia do swojej działalności. Coca-Cola koncentruje się na tym, co uważa za swoją podstawową działalność, czyli słodkich napojach. Natomiast PepsiCo stara się objąć działalnością wszystko, co kojarzy się ludziom z napojami i słonymi przekąskami. Stąd bogaty portfel marek. Istnieją zalety i wady obu strategii, jednak Pepsi wydaje się rozgrywać swoje karty bardzo dobrze.

Doritos, Cheetos i Lay\'s, których właścicielem jest PepsiCo, należą do najpopularniejszych i najbardziej lubianych przekąsek na świecie. Ponad 50% przychodów firmy pochodzi ze sprzedaży przekąsek. Choć segment słodkich napojów pozostawia wiele do życzenia (ze względu na zmieniające się preferencje konsumentów i niekorzystne regulacje rządowe), to przekąski wykazują imponujący wzrost.

Agresywny marketing: Pepsi inwestuje agresywnie nie tylko w badania i rozwój, ale także w reklamę i marketing. Inwestycje są przeprowadzane w innowacyjny sposób. PepsiCo zwiększyło swoją obecność w mediach społecznościowych, przyciągając młodszych klientów. Od 2011 roku wydatki na badania i rozwój wzrosły o 45%. Zwiększone wydatki na marketing oraz badania i rozwój pomogły osiągnąć wyznaczone cele finansowe pomimo wrogiego środowiska biznesowego w pewnych obszarach.

Innowacyjne produkty: Choć może to wydawać się zaskakujące, ale podobnie jak w innych branżach, w sektorze FMCG innowacje są bardzo ważne. PepsiCo nie jest wyjątkiem. Firma poświęca znaczną część swoich zasobów na innowacje, wprowadzając na rynek nowe smaki i nowe produkty. PepsiCo przesuwa swoją uwagę w kierunku produktów, które przynajmniej w pewnym stopniu mogą wiązać się ze zdrowszym odżywianiem. Przyniosły one 45% przychodów netto.

Nowe produkty nie są jedynym sposobem na wprowadzanie innowacji w firmie. Pepsi kupuje innowacyjne firmy i wprowadza swoje pomysły na rynek pod własnymi markami. Jednym z tych przykładów jest firma probiotyczna KeVita.

Obecność międzynarodowa: Dywersyfikacja geograficzna jest dobrym sposobem zmniejszenia ryzyka i uzyskania dostępu do dodatkowych rynków. Ponad jedna trzecia przychodów firmy pochodzi z zagranicy. Rynki wschodzące, takie jak Rosja, Meksyk, Chiny, Indie, Brazylia i Afryka zyskują dużą uwagę ze względu na ich potencjał wzrostu i dość dużą liczbę ludności. W ciągu kilku lat firma planuje wydać w Meksyku i Indiach ponad 5 miliardów dolarów.

Zagrożenia i słabości

Świadomość konsumentów: Coraz więcej osób, przynajmniej w krajach rozwiniętych, zaczyna wierzyć, że słodkie napoje i słone przekąski - dwa filary działalności firmy Pepsi - są złe dla zdrowia i należy ich unikać za wszelką cenę. Koncentracja na zdrowym stylu życia i diecie może znacząco osłabić rentowność firmy. Epidemia otyłości spowodowała, że wiele rządów stanowych wprowadziło podatki na napoje zawierające cukier, co spowodowało wzrost cen. Sprzedaż w kategorii gazowanych napojów gazowanych spadła o 2% w 2014 i 2015 r. oraz o 1% w 2016 r.

Zmienność rynków wschodzących: Rynki wschodzące, na których firma koncentruje dużą uwagę ze względu na ich wysoki potencjał wzrostu, okazują się być bardziej niestabilne, niż chciałaby firma. Fluktuacje kursów walutowych i czynniki makroekonomiczne przyczyniają się do niestabilnych przepływów pieniężnych pochodzących z rynków poza Stanami Zjednoczonymi. Na przykład warunki handlowe w Wenezueli uległy tak znaczącemu pogorszeniu, że Pepsi nie uwzględnia już danych z tego kraju w swoich sprawozdaniach finansowych. Ponadto niestabilność polityczna na Bliskim Wschodzie nie przyczynia się do udanego biznesu w tym regionie.

Niekorzystne przeliczanie walut: Biorąc pod uwagę, że duża część zysków PepsiCo pochodzi z zagranicy, niekorzystne przeliczanie walut może zagrozić górnej linii przy przeliczeniu na USD. Wydaje się, że amerykańska gospodarka odzyskała kondycję po kryzysie finansowym w 2008 r., a nawet umiarkowanie wzrosła. Można spodziewać się, że dolar amerykański zareaguje na to zdecydowanym wzrostem, co zmniejszy ilość pieniędzy, które firma dostaje ze swoich zagranicznych operacji.

Wydatki konsumentów: Pomimo lukratywnych warunków biznesowych w Stanach Zjednoczonych, konsumenci wciąż są ostrożni w swoich wydatkach. Słodkie napoje i przekąski nie są czymś, bez czego ludzie nie mogą się obyć - przynajmniej większość z nich. Większość konsumentów woli zatem wydawać pieniądze na podstawowe artykuły spożywcze, unikając kupowania czegoś, co nie jest ich podstawową potrzebą.

Wnioski

PepsiCo jest nie tylko jedną z najdroższych firm na świecie, ale także firmą z dużym potencjałem wzrostu i dobrymi wynikami finansowymi. Perspektywy akcji firmy są obecnie umiarkowane do pozytywnych. Na cenę akcji PEP najprawdopodobniej wpłynie raport o zarobkach, który firma opublikuje 11 lipca przed otwarciem rynków. Handlowcy mogą spodziewać się, że akcje wzrosną, jeśli firma osiągnie lepsze wyniki niż oczekują eksperci. Cena akcji spadnie jeśli firma wykaże stosunkowo słabe wyniki, poniżej oczekiwań ekspertów.

Rozpocznij już teraz - Życie jest za krótkie żeby być biednym. PepsiCo, Pepsi, raport o zarobkach, zyski, akcje, cena, analiza
Start now

Zarabiaj pieniądze w trzech prostych krokach!

Moja metoda nie może być stosowana wszędzie . Większość banków i traderów nawet nie wie, czym ta metoda jest.      I nawet jeśli o tym wiedzą, to nigdy, przenigdy nie udostępnią jej zwykłym ludziom.      Dlatego bardzo ważne jest to, aby wybrać wiarygodnego, licencjonowanego brokera, który pozwoli Ci zarabiać pieniądze.     Oto moi dwaj ulubieni brokerzy . Zarejestruj się u dowolnego z nich - albo nawet u obu.      Obaj oferują porady, poradniki wideo i osobistych doradców - zupełnie za darmo.

Wypróbuj strategię z wersją demo:

  Ayrex

Advanced Binary Technologies Ltd
Zaawansowany broker ze świetną obsługą klienta i niewielkim minimalnym depozytem
Moja szybka porada: Broker ma bezpłatną wersję demo i bardzo niski minimalny depozyt
Minimalna wpłata: $5
 

  Make Money Robot

Klasyczny robot, który pozwala Ci na trading opcji binarnych, nawet jeśli jesteś początkujący
Moja szybka porada: Zalecam trading walut, np. EUR/USD lub CNY/USD.
Minimalna wpłata: $200
 
 


  Adam (5.174.171.*) napisał

Proszę o kontakt    Brak

Proszę o pomoc bo jestem zielony i Nie Wiem jak się inwestuje

  Kasia (31.0.127.*) napisał

Szybko

Jestem zainteresowania

  Stanislaw (94.254.162.*) napisał

Proszę o pomoc

Witam nazywam się Staszek mam 24 lata potrzebuje jakiej kolejek pomocy finansowej chciałem dac swojej kobiecie i 4 letniej córce wszystko co najlepsze ale w chwili obecnej nie mogę dac im o czym marzą w Niemczech próbowaliśmy odłożyć ale było ciężko wiele razy dostałem od życia od rodziny przykrości potrzebuje pomocy

  michał (77.254.153.*) napisał

rejestracja

witam.Na Binomo polkaów nie rejestrują, czy na aryex tez mozna działać?

  Ryszard (77.255.113.*) napisał

Pomocy    IQ option

Witam
w jakim interwale czasowym wykresu dla którego instrumentu Pan korzysta.
Pozdrawiam

  Maciej (2a01:110f:1021:8f00:20a8:db8:826) napisał

Kasa

Jak to działa chciałbym sie nauczyć zarabiać tym sposobem chociaż przez miesiąc by spłacić kredyt
pomożesz ??

  Maciej (78.10.208.*) napisał

zapytanie

Witam, na żadna ze stron którą polecasz nie można się zarejestrować
Pozdrawiam
Maciej

  Krzysztof (83.23.245.*) napisał

Podziękowanie

Dziękuje za podpowiedzi i proszę o następne. Nie gram na platformie ale chciał bym. Proszę o wskazówki i podpowiedzi. Z góry dziękuję Krzysztof

  Marek (2a02:a311:241:8c80:7ada:5dba:867) napisał

Nieaktualne trochę    binary

Niestety, nie wszystko aktualne. Na początek, Olymp Trade nie jest dla Polski.

  Marcin (83.31.139.*) napisał

..?

Mozna cos wiecej o tym sposobie?:)

Wszystkie komentarze (na nowej stronie)
 
 
 

 Dodaj nowy komentarz!

Zapytaj o cokolwiek lub podziel się swoimi doświadczeniami
Otrzymasz szczegółowe wskazówki na swój adres e-mailowy.