Jak chiny wplywają na dolara australijskiego - Stosując tę metodę stałem się bogaty i teraz zarabiam ponad 10,000 dolarów miesięcznie.
More information
Piotr Adamski
15.06. 2017 17:31  | 

Australia korzysta z bogatych zasobów naturalnych i produkcji przemysłowej, co czyni ją jednym z najbardziej wydajnych krajów na świecie. Australijski wzrost gospodarczy w dużej mierze polega na eksportowaniu surowych towarów, zatem każda niestabilność cen surowców lub zapotrzebowanie na surowce może stanowić zagrożenie dla rozwoju tego kraju. Dolar australijski nazywa się walutą towarową, ponieważ reprezentuje podstawowe cechy gospodarki kraju.

Dlaczego Chiny?

Znany jako największy warsztat z 40% światowej produkcji, chiński wzrost staje się głównym czynnikiem wpływającym najprawdopodobniej na te narody, z którymi Chiny są ściśle związane. Aby utrzymać produkcję i napędzać przemysłowy silnik, Chiny powinny importować zasoby i surowce (żelazo, miedź, złoto itp.), a następnie eksportować gotowe wyroby.

Chiny stały się największym partnerem handlowym Australii i konsumentem australijskiej rudy żelaza i węgla. Australia ma silniejszy związek z rozwojem Chin niż jakikolwiek inny powiązany gospodarczo z Chinami kraj, ponieważ gospodarka kraju zależy w dużym stopniu od inwestycji zagranicznych i jest bardziej wrażliwa na niestabilność globalnych cen surowców.

Chińskie dane o gospodarce wydają się najbardziej wpływać na dolara australijskiego spośród głównych par walutowych. Silna gospodarka w Chinach zazwyczaj sugeruje, że chiński popyt na towary z Australii może wzrosnąć, co z kolei może prowadzić do wzrostu wartości dolara australijskiego. Natomiast słabe dane z Chin mogą wskazywać na spowolnienie handlu z Australią, co jest negatywnym czynnikiem dla Australii.

Na co zwrócić uwagę?

Jak wspomniano powyżej, każde spowolnienie gospodarcze Chin, które w sposób naturalny wpłynie na podaż i popyt na towary australijskie, ma silny wpływ na dolara australijskiego, zaniżając jego wartość. W rezultacie zmniejszenie tempa wzrostu inflacji w Chinach mogłoby jednocześnie obniżyć inflację gospodarki australijskiej. Jeśli inflacja będzie się obniżać, banki centralne (RBA) będą stymulowały gospodarkę niższymi stopami procentowymi, co spowoduje spadek wartości Australii.

Powyższy wykres pokazuje chiński wskaźnik CPI i kurs AUDUSD. W miarę umacniania gospodarki Chin (odbicie CPI w latach 2009-2011, czerwona linia), zakres wymiany AUDUSD również wzrósł (linia niebieska).

Jednak od tej pory obie te linie są rozbieżne, gdyż chiński wskaźnik CPI nadal słabnie od 34 miesięcy, podczas gdy kurs AUDUSD pozostaje na podwyższonym poziomie. Zatem niespodzianka odczytu CPI w Chinach może doprowadzić do wyprzedaży AUDUSD.

Ponadto przedsiębiorcy rozważając transakcje na AUD, mogą wziąć pod uwagę China Caixin Manufacturing PMI, który mierzy poziom indeksu dyfuzji opartego na badaniach przeprowadzonych wśród menedżerów zakupów w chińskim przemyśle wytwórczym. Liczba powyżej 50,0 wskazuje na rozwijającą się branżę produkcyjną w Chinach, która zwiększy popyt na surowce z Australii, pobudzi gospodarkę Australii, a zatem wspiera wzrost wartości AUD. Wartość poniżej 50,0 wskazuje na skurcze w chińskim przemyśle wytwórczym, co sugeruje, że popyt na towary Australii spadnie i doprowadzi handlarzy do wyprzedaży dolara australijskiego.

Wykres pokazuje, że para AUDUSD spadła po tym, jak opublikowany w kwietniu wskaźnik PMI produkcji Chin Caixin spadł do najniższej od 7 miesięcy wartości 50,3. Handlowcy sprzedali AUD, ponieważ obstawiali ponurą perspektywę chińskiej działalności produkcyjnej, a także niejasną perspektywę australijskiej gospodarki. Dane opublikowane w maju, 2 maja 2017 r.

Rozpocznij już teraz - Życie jest za krótkie żeby być biednym. Chiny, Australia, dolar australijski, gospodarka, surowce, AUDUSD
Start now

Zarabiaj pieniądze w trzech prostych krokach!

Moja metoda nie może być stosowana wszędzie . Większość banków i traderów nawet nie wie, czym ta metoda jest.      I nawet jeśli o tym wiedzą, to nigdy, przenigdy nie udostępnią jej zwykłym ludziom.      Dlatego bardzo ważne jest to, aby wybrać wiarygodnego, licencjonowanego brokera, który pozwoli Ci zarabiać pieniądze.     Oto moi dwaj ulubieni brokerzy . Zarejestruj się u dowolnego z nich - albo nawet u obu.      Obaj oferują porady, poradniki wideo i osobistych doradców - zupełnie za darmo.

Wypróbuj strategię z wersją demo:

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Nowoczesny broker z niskim minimalnym wymaganym depozytem
Moja szybka porada: Broker pozwala na nieprzerwany trading, w tym w weekendy z transakcjami już od 1 USD
Minimalna wpłata: $10
 

  Make Money Robot

Klasyczny robot, który pozwala Ci na trading opcji binarnych, nawet jeśli jesteś początkujący
Moja szybka porada: Zalecam trading walut, np. EUR/USD lub CNY/USD.
Minimalna wpłata: $200
 
 


  Adam (5.174.171.*) napisał

Proszę o kontakt    Brak

Proszę o pomoc bo jestem zielony i Nie Wiem jak się inwestuje

  Kasia (31.0.127.*) napisał

Szybko

Jestem zainteresowania

  Stanislaw (94.254.162.*) napisał

Proszę o pomoc

Witam nazywam się Staszek mam 24 lata potrzebuje jakiej kolejek pomocy finansowej chciałem dac swojej kobiecie i 4 letniej córce wszystko co najlepsze ale w chwili obecnej nie mogę dac im o czym marzą w Niemczech próbowaliśmy odłożyć ale było ciężko wiele razy dostałem od życia od rodziny przykrości potrzebuje pomocy

  michał (77.254.153.*) napisał

rejestracja

witam.Na Binomo polkaów nie rejestrują, czy na aryex tez mozna działać?

  Ryszard (77.255.113.*) napisał

Pomocy    IQ option

Witam
w jakim interwale czasowym wykresu dla którego instrumentu Pan korzysta.
Pozdrawiam

  Maciej (2a01:110f:1021:8f00:20a8:db8:826) napisał

Kasa

Jak to działa chciałbym sie nauczyć zarabiać tym sposobem chociaż przez miesiąc by spłacić kredyt
pomożesz ??

  Maciej (78.10.208.*) napisał

zapytanie

Witam, na żadna ze stron którą polecasz nie można się zarejestrować
Pozdrawiam
Maciej

  Krzysztof (83.23.245.*) napisał

Podziękowanie

Dziękuje za podpowiedzi i proszę o następne. Nie gram na platformie ale chciał bym. Proszę o wskazówki i podpowiedzi. Z góry dziękuję Krzysztof

  Marek (2a02:a311:241:8c80:7ada:5dba:867) napisał

Nieaktualne trochę    binary

Niestety, nie wszystko aktualne. Na początek, Olymp Trade nie jest dla Polski.

  Marcin (83.31.139.*) napisał

..?

Mozna cos wiecej o tym sposobie?:)

Wszystkie komentarze (na nowej stronie)
 
 
 

 Dodaj nowy komentarz!

Zapytaj o cokolwiek lub podziel się swoimi doświadczeniami
Otrzymasz szczegółowe wskazówki na swój adres e-mailowy.