Czy problemy z tether i bitfinex moga wpłynac na bitcoina - Stosując tę metodę stałem się bogaty i teraz zarabiam ponad 10,000 dolarów miesięcznie.
More information
Piotr Adamski
23.12. 2017 23:22  | 

Obecnie wszyscy mówią o Tether i Bitfinex. Niektórzy inwestorzy obawiają się, że jest to oszustwo. Czy Tether jest zagrożeniem dla Bitcoina? Czy powinniśmy bać się poważnych konsekwencji? Spróbujmy to rozgryźć!

Tether to kryptowaluta wspierana przez dolar amerykański. Dzięki znacznikowi USDT tokeny zawsze utrzymują swoją cenę na poziomie około 1 USD. Ułatwia to inwestorom kryptowalut przenoszenie środków na Bitcoin i odwrotnie. Używają Tether jako pośrednika do transferu funduszy do innych giełd i portfeli bez potrzeby konwersji na dolary za każdym razem.

Tak więc wszystko będzie dobrze, dopóki tokeny Tether są fizycznie wspierane przez depozyty w dolarach amerykańskich i tak właśnie twierdzi brytyjska firma Tether Limited z siedzibą w Virginii. Jeśli nie jest to prawdą, Bitcoin może być obsługiwany przez tokeny, które nie mają prawdziwej wartości, co prowadzi do tego, że cena Bitcoina może zostać jeszcze bardziej zawyżona - to niepokojące. Nowe Tether są wydawane co kilka dni lub tygodni, a od 19 grudnia mamy 1,7 miliarda tokenów USDT. Niektórzy analitycy twierdzą, że te nowe tokeny są wydawane lub jak mówią \"wybite\", bez pokrycia w dolarze amerykańskim.

Tether i Bitfinex

Oprócz oskarżeń o wydanie tokenów bez wystarczającego wsparcia, Tether od dawna podejrzewano, że jest blisko Bitfinex, największej giełdy bitcoinów na świecie. Oznacza to, że Bitfinex może w jakiś sposób wpłynąć na cenę Bitcoin i czerpać z tego korzyści, wpływając na decyzję o wydaniu nowych tokenów Tether i rozprowadzaniu ich na rynkach. Paradise Papers ujawniły dokumenty, które wyraźnie wskazywały, że dwie firmy, Bitfinex i Tether Limited, mają tych samych dyrektorów - Phila Pottera i Giancarlo Devasini. Poza tym, dokumenty ujawniły, że Ludovicus Jan Van Der Velde był dyrektorem generalnym Tether Limited, i było już wiadomo, że był także dyrektorem generalnym Bitfinex.

Firmy milczały miesiącami i oficjalnie nie przyznały się do trgo, że istnieje między nimi związek, ale biorąc pod uwagę wyciek informacji i rozpowszechniające się pogłoski, publicznie ogłosiły, że rzeczywiście istnieje ścisły związek.

30 listopada Ronn Torossian, rzecznik obu podmiotów, zaprzeczył wszystkim zarzutom oszustw, ale przyznał, że istnieje związek między firmami. Powiedział, że Bitfinex jest \"zobowiązany do stania się najbardziej przejrzystą giełdą kryptowalut w branży\".

Torossian obiecał również, że audyt Bitfinex zostanie \"wydany jak najszybciej\", dodając, że w raporcie tymczasowym wskazano, że w połowie września firma miała 442,9 miliona dolarów w postaci dolarów fiducjarnych, co jest ilością wystarczającą do \"pełnego zwrotu\" tokenów USDT. Ale biegły rewident, który przygotował raport tymczasowy, miał pewne zastrzeżenia - rachunek na którym przechowywano pieniądze, należał do powiernika. Kontroler twierdził, że nie może potwierdzić, że Tether zawarł umowę z tym powiernikiem.

Mimo że Bitfinex i Tether postanowili uspokoić klientów i przerwać ciszę o ich związku, handlarze kryptowalut martwią się jeszcze bardziej. Teraz mają potwierdzenie, że Bitfinex może manipulować cenami Bitcoin poprzez pośrednie wydawanie nowych tokenów USDT, które mogą nie być wspierane przez pieniądze. Mówiąc dokładniej, Bitfinex może teoretycznie tworzyć tokeny Tether z niczego, a następnie kupować za ich pomocą Bitcoiny lub inne kryptowaluty.

Należy pamiętać, że Bitfinex stracił ważnego partnera bankowego na początku tego roku - Wells Fargo i że można było nagle zaobserwować ogromny napływ tokenów Tether. W jaki sposób obie firmy mogą odzyskać podaż USDT, gdy straciły kilku ważnych partnerów bankowych? Kto to wszystko finansuje? A może tokeny USDT są \"drukowane\" z niczego? Wielu inwestorów martwi się, że możemy zobaczyć kolejną Mt. Gox i ostrzegają wszystkich, aby przenieśli swoje fundusze z Bitfinex.

Analityk ryzyka, Tim Swanson, podzielił się swoją ciekawością: \"Czy jest coś, co to wspiera?\" Powiedział Bloombergowi, że jest zaniepokojony problemami związanymi z Tether, co może doprowadzić do zlikwidowania giełd, które się nim zajmują. \"Jeśli nie są one wspierane 1-do-1, jakie jest ryzyko efektu domina, jeśli jedna z tych giełd upadnie?\"

Mennica tokenów USDT i cena bitcoinów

Tether nie jest kryptowalutą tak jak Bitcoin czy Ethereum, w przypadku których nowe monety są generowane przez górników. Firma produkuje nowe tokeny USDT na podstawie twierdzenia, że mają one pokrycie w dolarach amerykańskich znajdujących się na rachunkach bankowych firmy. Jak już wiesz, wielu traderów uważa, że te nowe tokeny są w rzeczywistości wybijane z niczego, bez pokrycia.

Istnieje również związek między podażą USDT a ceną Bitcoina. Jeśli spojrzysz na wydanie nowego Tether i porównasz go z kosztem Bitcoina, zauważysz, że ich dynamika jest zbieżna. Stworzenie nowego Tether zdarzyło się w tym samym czasie co niesamowity wzrost BTC w 2017 roku - pamiętaj, że Bitcoin wzrósł z 1000 USD w styczniu 2017 roku do ponad 18 000 USD w grudniu. Niektórzy handlowcy obawiają się, że Bitfinex pośrednio wystawia tokeny USDT i kupuje za nie Bitcoiny, co popycha notowania BTC. Oznaczałoby to, że cena Bitcoina może być zawyżona, a gdy tylko problemy z Tether zostaną potwierdzone, Bitcoin może zostać dotknięty kryzysem.

Na przykład można wspomnieć o wysokiej aktywności od listopada 2017 r. Po anulowaniu SegWit2x cena Bitcoin spadła z 7 500 USD do 5 500 USD, ale znowu zaczęła rosnąć, aktualizując szczyt około 8000 USD.

Równolegle do tego wspaniałego scenariusza cenowego, około 200 milionów dolarów powstało w mniej niż dziesięć dni:

20 milionów w dniu 8 listopada;

30 milionów w dniu 10 listopada;

60 milionów w dniu 11 listopada;

20 milionów w dniu 16 listopada;

60 milionów w dniu 17 listopada.

Liczba tokenów Tether znacznie wzrosła: na początku roku ich całkowita wartość wynosiła 7 milionów dolarów, a teraz jest to ponad 1,1 miliarda dolarów.

Jeśli 200 milionów Cię nie zszokowało, to powinieneś wiedzieć, że Tether Limited wydał w grudniu 500 milionów USDT, a miesiąc jeszcze się nie skończył. Ostatnie wybicie miało miejsce w tym tygodniu, który rozpoczął się 18 grudnia, kiedy Tether wydał 50 milionów nowych tokenów.

Dodatkowo, Tether ogłosił w listopadzie hack o wartości 31 milionów dolarów, co zmusiło firmę do utworzenia twardych widełek, aby zapobiec wydaniu funduszy lub wysłaniu ich na giełdę (coś podobnego do przypadku Ethereum Classic / DAO).

Uwagi końcowe - kto powinien się martwić

Obawy dotyczące Tether i Bitfinex nie są czymś, co można zignorować. Przede wszystkim Ci, którzy posiadają tokeny Tether, powinni lepiej trzymać się z dala od tego przynajmniej na razie, dopóki sytuacja nie wyjaśni. Ci, którzy korzystają z usług Bitfinex, mogą rozważyć inną giełdę kryptowalut - jest ich tak wiele. Nie musi to oznaczać, że Bitfinex rzeczywiście jest zaangażowany w nieuczciwe działania i wkrótce upadnie, ale dlaczego nie zachować bezpieczeństwa i rozważyć korzystania z innej giełdy?

Jeśli chodzi o osoby handlujące Bitcoinem, powinni po prostu śledzić rynki i reagować na wiadomości. Nawet jeśli problemy z Tether zostaną potwierdzone, nie załamie to rynku Bitcoina, chociaż konsekwencją może być korekta cen.

Sprzedawcy tokenów Tether powinni być również zaniepokojeni faktem, że firma nie obiecuje, że zapłaci coś za ich tokeny. Oto, oświadczenie znajdujące się na ich oficjalnej stronie:

\"ZAKUP I ODKUPOWANIE TETHER: Strona jest środowiskiem do zakupu i odkupowania tokenów Tether. Po zdobyciu tokenów Tether możesz je wymienić, zatrzymać lub wykorzystać do zapłaty osobom, które zaakceptują te tokeny. Jednak tokeny Tether nie są pieniędzmi i nie są instrumentami pieniężnymi. Nie są również walutami i nie mają przypisanej wartości.

Nie ma żadnego prawa umownego ani innego prawa lub roszczenia prawnego zobowiązującego nas do odkupienia lub wymiany Twoich tokenów Tether za pieniądze. Nie gwarantujemy prawa do odkupienia lub wymiany tokenów Tether przez nas za pieniądze. Nie ma gwarancji na wypadek strat przy zakupie, handlu, sprzedaży lub spieniężeniu Tetherów.\"

Zobaczymy, co będzie dalej.

Rozpocznij już teraz - Życie jest za krótkie żeby być biednym. Tether, USDT, Bitfinex, bitcoin, BTC, kryptowaluta, kryptowaluty
Start now

Zarabiaj pieniądze w trzech prostych krokach!

Moja metoda nie może być stosowana wszędzie . Większość banków i traderów nawet nie wie, czym ta metoda jest.      I nawet jeśli o tym wiedzą, to nigdy, przenigdy nie udostępnią jej zwykłym ludziom.      Dlatego bardzo ważne jest to, aby wybrać wiarygodnego, licencjonowanego brokera, który pozwoli Ci zarabiać pieniądze.     Oto moi dwaj ulubieni brokerzy . Zarejestruj się u dowolnego z nich - albo nawet u obu.      Obaj oferują porady, poradniki wideo i osobistych doradców - zupełnie za darmo.

Wypróbuj strategię z wersją demo:

  Make Money Robot

Klasyczny robot, który pozwala Ci na trading opcji binarnych, nawet jeśli jesteś początkujący
Moja szybka porada: Zalecam trading walut, np. EUR/USD lub CNY/USD.
Minimalna wpłata: $200
 

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Nowoczesny broker z niskim minimalnym wymaganym depozytem
Moja szybka porada: Broker pozwala na nieprzerwany trading, w tym w weekendy z transakcjami już od 1 USD
Minimalna wpłata: $10
 
 


  Adam (5.174.171.*) napisał

Proszę o kontakt    Brak

Proszę o pomoc bo jestem zielony i Nie Wiem jak się inwestuje

  Kasia (31.0.127.*) napisał

Szybko

Jestem zainteresowania

  Stanislaw (94.254.162.*) napisał

Proszę o pomoc

Witam nazywam się Staszek mam 24 lata potrzebuje jakiej kolejek pomocy finansowej chciałem dac swojej kobiecie i 4 letniej córce wszystko co najlepsze ale w chwili obecnej nie mogę dac im o czym marzą w Niemczech próbowaliśmy odłożyć ale było ciężko wiele razy dostałem od życia od rodziny przykrości potrzebuje pomocy

  michał (77.254.153.*) napisał

rejestracja

witam.Na Binomo polkaów nie rejestrują, czy na aryex tez mozna działać?

  Ryszard (77.255.113.*) napisał

Pomocy    IQ option

Witam
w jakim interwale czasowym wykresu dla którego instrumentu Pan korzysta.
Pozdrawiam

  Maciej (2a01:110f:1021:8f00:20a8:db8:826) napisał

Kasa

Jak to działa chciałbym sie nauczyć zarabiać tym sposobem chociaż przez miesiąc by spłacić kredyt
pomożesz ??

  Maciej (78.10.208.*) napisał

zapytanie

Witam, na żadna ze stron którą polecasz nie można się zarejestrować
Pozdrawiam
Maciej

  Krzysztof (83.23.245.*) napisał

Podziękowanie

Dziękuje za podpowiedzi i proszę o następne. Nie gram na platformie ale chciał bym. Proszę o wskazówki i podpowiedzi. Z góry dziękuję Krzysztof

  Marek (2a02:a311:241:8c80:7ada:5dba:867) napisał

Nieaktualne trochę    binary

Niestety, nie wszystko aktualne. Na początek, Olymp Trade nie jest dla Polski.

  Marcin (83.31.139.*) napisał

..?

Mozna cos wiecej o tym sposobie?:)

Wszystkie komentarze (na nowej stronie)
 
 
 

 Dodaj nowy komentarz!

Zapytaj o cokolwiek lub podziel się swoimi doświadczeniami
Otrzymasz szczegółowe wskazówki na swój adres e-mailowy.