Jak handlować CFD przy użyciu Wstęg Bollingera i momentum? - Stosując tę metodę stałem się bogaty i teraz zarabiam ponad 10,000 dolarów miesięcznie.
More information
Piotr Adamski

Wstęgi Bollingera i Momentum

Tutaj przeczytasz o Wstęgach Bollingera i o Momentum. Wstęgi Bollingera to techniczny wskaźnik zaprojektowany, aby dać ci wskazówkę na temat oczekiwanego zakresu ceny i tego, czy cena jest aktualnie niska, czy wysoka w odniesieniu do tego zakresu. Aby to osiągnąć bierze się 14 okresów średnich kroczących (środkowa linia), mnoży odchylenie standardowe przez 2 i dodaje (górna linia) lub odejmuje to od średniej kroczącej. Tworzy to kanał wartości, z którego ceny nie powinny się wybić. Górna linia funkcjonuje jako poziomu oporu, a dolna linia jako poziom wsparcia.

Środkowa linia może być jednym z dwóch - oporem albo wsparciem, w zależności od tego po której jej stronie aktualnie znajduje się cena.

Momentum to wskaźnik przedstawiający, w którą stronę kierują się ceny. Jeśli jak większość traderów używasz wykresów świecowych, każda pojedyncza świeca pozwoli ci na odjęcie momentum od okresu który reprezentuje. Im dłuższa jest świeca i jej korpus i im krótszy jest knot w stosunku do korpusu, tym dłuższe jest momentum świecy. I vice versa, im krótsza jest świeca i jej korpus, a im dłuższy jest knot w stosunku do korpusu, tym mniejsze jest momentum.

Jak handlować CFD przy użyciu Wstęg Bollingera i momentum?

Gdy połączysz Wstęgi Bollingera i momentum, możesz wprowadzić całkiem złożone przewidywania na temat przyszłych ruchów cen.

Żeby lepiej to zrozumieć, spójrz na ten wykres cenowy:

Wstegi Bollingera

Jak widzisz, instrument którym jest tu niemiecki indeks giełdowy DAX porusza się rosnącym trendem w górę i obecnie przechodzi przez trend powrotnu wzdłuż głównej linii trendu.

To wykres dzienny i:

  • Każda pojedyncza świeca reprezentuje cały dzień handlu.
  • Czerwona linia to główna linia trendu.
  • Biała linia to prosta 200-punktowa średnia krocząca, którą trend rosnący podążał od kilku lat.
  • Zielone linie to trzy wstęgi Bollingera.

A teraz przypatrzymy się bliżej kilku ostatnim świecom:

Wstęgi Bollingera

Jak widać Wstęgi Bollingera dają całkiem niezłe wskazanie na temat ruchów cenowych w przeszłości.

Istnieją liczne przykłady świec osiągających wstęgę Bollingera, ale później się odwracających, i zamykających pod poziomem oporu albo nad poziomem wsparcie generowanym przez ten wskaźnik.

Jeśli jesteś uzbrojony już w tą wiedzę, spójrz na ostatnią świecę na wykresie, reprezentującą dzisiejszy ruch cen. Jak można powiedzieć pod długim dolnym knocie, wartość najpierw opadała, ale później kierunek się odwrócił. Osiągnął środkową linię Wstęgi Bollingera, a nawet trochę ją przekroczył. Oceniając po ostatniej reakcji rynku na przekroczenie środkowej linii, co na ogół znaczy, że kurs się odwróci, teraz jest dobra okazja handlowa aby uruchomić opcję No Touch albo Low.

Żeby upewnić się, że ceny będą poruszały się tym razem zgodnie z linią oporu, możesz przełączyć na krótszy czas na wykresie i użyć analizy momentum.

To wykres godzinowy, oznaczający, że każda świeca reprezentuje ruchy cenowe rynku w zakresie godziny. Tak więc dzisiejszy handel jest rozdzielony pomiędzy kilka ostatnich świec (czerwony kwadrat). Jak widać ceny zaczynają dziś opadać, z dużym momentum. Następnie rosną, również z dużym momentum. W ostatnim kroku dobijają blisko do zasięgu wstęgi Bollingera na wykresie dziennym i ich momentum się kończy. Poruszają się nieco w górę i w dół, ale nie dają wskazań aby miały dalej rosnąć.

Na drugiej albo trzeciej świecy (czerwona kropka), jest to już bardzo silny sygnał, że rynek będzie posłuszny linii oporu wstęgi Bollingera. Możesz więc bezpiecznie zainwestować w opcję Low albo No Touch z ceną ponad linią oporu. Pamiętaj aby użyć daty wygaśnięcia opcji w tym dniu handlu i weź przy tym pod uwagę różnice w strefach czasowych.

Z drugiej strony, jeśli ceny będą rosły wraz z momentum, nie powinieneś inwestować w opcję Low albo No Touch.

Jak widać po innych ruchach cenowych tego dnia, to byłaby inwestycja która łatwo zakończyłaby się sukcesem. Połączenie pętli Bollingera i momentum albo dowolnego innego wskaźnika oporu z analizą momentum jak natym przykładzie wygeneruje relatywnie bezpieczną strategię która pozwoli ci na wygrywanie wysokiego procenta transakcji.

Zarabiaj pieniądze w trzech prostych krokach!

Start now

Zarabiaj pieniądze w trzech prostych krokach!

Moja metoda nie może być stosowana wszędzie . Większość banków i traderów nawet nie wie, czym ta metoda jest.      I nawet jeśli o tym wiedzą, to nigdy, przenigdy nie udostępnią jej zwykłym ludziom.      Dlatego bardzo ważne jest to, aby wybrać wiarygodnego, licencjonowanego brokera, który pozwoli Ci zarabiać pieniądze.     Oto moi dwaj ulubieni brokerzy . Zarejestruj się u dowolnego z nich - albo nawet u obu.      Obaj oferują porady, poradniki wideo i osobistych doradców - zupełnie za darmo.

Wypróbuj strategię z wersją demo:

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Nowoczesny broker z niskim minimalnym wymaganym depozytem
Moja szybka porada: Broker pozwala na nieprzerwany trading, w tym w weekendy z transakcjami już od 1 USD
Minimalna wpłata: $10
 

  Make Money Robot

Klasyczny robot, który pozwala Ci na trading opcji binarnych, nawet jeśli jesteś początkujący
Moja szybka porada: Zalecam trading walut, np. EUR/USD lub CNY/USD.
Minimalna wpłata: $200
 
 


  Adam (5.174.171.*) napisał

Proszę o kontakt    Brak

Proszę o pomoc bo jestem zielony i Nie Wiem jak się inwestuje

  Kasia (31.0.127.*) napisał

Szybko

Jestem zainteresowania

  Stanislaw (94.254.162.*) napisał

Proszę o pomoc

Witam nazywam się Staszek mam 24 lata potrzebuje jakiej kolejek pomocy finansowej chciałem dac swojej kobiecie i 4 letniej córce wszystko co najlepsze ale w chwili obecnej nie mogę dac im o czym marzą w Niemczech próbowaliśmy odłożyć ale było ciężko wiele razy dostałem od życia od rodziny przykrości potrzebuje pomocy

  michał (77.254.153.*) napisał

rejestracja

witam.Na Binomo polkaów nie rejestrują, czy na aryex tez mozna działać?

  Ryszard (77.255.113.*) napisał

Pomocy    IQ option

Witam
w jakim interwale czasowym wykresu dla którego instrumentu Pan korzysta.
Pozdrawiam

  Maciej (2a01:110f:1021:8f00:20a8:db8:826) napisał

Kasa

Jak to działa chciałbym sie nauczyć zarabiać tym sposobem chociaż przez miesiąc by spłacić kredyt
pomożesz ??

  Maciej (78.10.208.*) napisał

zapytanie

Witam, na żadna ze stron którą polecasz nie można się zarejestrować
Pozdrawiam
Maciej

  Krzysztof (83.23.245.*) napisał

Podziękowanie

Dziękuje za podpowiedzi i proszę o następne. Nie gram na platformie ale chciał bym. Proszę o wskazówki i podpowiedzi. Z góry dziękuję Krzysztof

  Marek (2a02:a311:241:8c80:7ada:5dba:867) napisał

Nieaktualne trochę    binary

Niestety, nie wszystko aktualne. Na początek, Olymp Trade nie jest dla Polski.

  Marcin (83.31.139.*) napisał

..?

Mozna cos wiecej o tym sposobie?:)

Wszystkie komentarze (na nowej stronie)
 
 
 

 Dodaj nowy komentarz!

Zapytaj o cokolwiek lub podziel się swoimi doświadczeniami
Otrzymasz szczegółowe wskazówki na swój adres e-mailowy.