Świece i momentum CFD - Stosując tę metodę stałem się bogaty i teraz zarabiam ponad 10,000 dolarów miesięcznie.
More information
Piotr Adamski

Trading na wykresach świecowych

W poprzednich artykułach przedyskutowaliśmy już świece, jak się tworzą i jak możesz użyć ich w tradingu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej wnioskom, jakie możesz wyciągnąć z wykresów świecowych na temat psychologii rynku i faz rynkowych. To pomoże ci nie tylko odgadnąć co będzie się działo, ale także zrozumiesz co robią ceny i dlaczego tak się dzieje. Uzbrojony w tą wiedzę, możesz dokonywać bardziej szczegółowych przewidywań na temat przyszłych ruchów cenowych i stać się jeszcze lepszym traderem.

Świece i momentum CFD

Każda świeca oznacza momentum ruchu cenowego oraz kierunek zmiany ceny. Istnieją trzy główne kryteria pozwalające zdeterminować momentum na wykresie świecowym: długość świecy, długość jej korpusu i długość knotu.

Długa świeca z długim korpusem i z krótkim knotem to typowy znak dużego momentum w określonym kierunku. Im mniejsza świeca i jej korpus oraz im dłuższy knot w stosunku do korpusu, tym świeca osiągnęła mniejsze momentum.

Uzbrojony w tą wiedzę możesz zamienić pozornie losowy ciąg świec na wykresie świecowym w serię cennych informacji, które możesz później użyć w swoim tradingu.

Na przykład, gdy cena wzrosła w przeszłości z długą świecą i krótkim knotem, a teraz wchodzi w okres z krótszą świecą, ale dłuższym knotem, a więc w przeciwnym kierunku, możesz się zorientować, że jest większy potencjał na trend zwyżkowy, niż na trend zniżkowy. To nieoceniona informacja, jeśli myślisz na przykład o tradingu opcjami Low/High. Wiesz dzięki temu, że ceny będą spadały tylko przez chwilę, aby wytworzyć nowy popyt, a to doprowadzi do większego momentum zwyżkowego i prawdopodobnie ponownego zwrotu kierunku kursu.

W sytuacjach takich jak ta, wielu traderów zadaje sobie pytanie, dlaczego w ogóle istnieje ruch zniżkowy, jeśli większe momentum jest dla rosnących cen. Aby to zrozumieć, należy pamiętać, że cena instrumentu jest determinowana wyłącznie przez popyt i podaż. Kiedy popyt przekracza podaż, ceny rosną. Kiedy podaż przekracza popyt, ceny spadają. Kiedy istnieje silne momentum zwyżkowe, wskazane przez długie świece z krótkim knotem, więcej traderów kupuje niż sprzedaje.

W pewnym momencie dojdzie jednak do sytuacji, w której wszyscy traderzy którzy chcieli kupować, już dokonali zakupu. Inni traderzy nie będą po prostu zainteresowani kupowaniem tego instrumentu w tym czasie – może jeszcze nie zauważyli okazji, może nie mają środków do zainwestowania, a może muszą najpierw sprzedać inne zasoby zanim zainwestują w ten instrument.

Bez względu na powody, zanim ci traderzy dokonają zakupu musi upłynąć pewien czas i wtedy ceny ponownie wzrosną. Ten okres na ogół charakteryzuje się przez mniejsze świece które mogą różnić się kierunkiem i jest to uznawane za okres konsolidacji. Gdy ten okres się zakończy, ceny prawdopodobnie wznowią ruch w kierunku, w którym się wcześniej poruszały.

Jako trader, możesz dokonywać najbezpieczniejszych inwestycji w kierunku silnego momentum. Kierunek rynkowy jest bardziej przewidywalny, i wygrasz większy procent zawartych transakcji.

Gdy ceny tracą momentum, zmieniają często kierunek i są mniej przewidywalne. W tych okresach skuteczne przewidywanie cen staje się trudniejsze, co negatywnie wpływa na twój trading. Aby uniknąć tego problemu, możesz spróbować znaleźć świece z większym momentum w różnych przedziałach czasowych, albo wybrać inne instrumenty.

Zarabiaj pieniądze w trzech prostych krokach!

Start now

Zarabiaj pieniądze w trzech prostych krokach!

Moja metoda nie może być stosowana wszędzie . Większość banków i traderów nawet nie wie, czym ta metoda jest.      I nawet jeśli o tym wiedzą, to nigdy, przenigdy nie udostępnią jej zwykłym ludziom.      Dlatego bardzo ważne jest to, aby wybrać wiarygodnego, licencjonowanego brokera, który pozwoli Ci zarabiać pieniądze.     Oto moi dwaj ulubieni brokerzy . Zarejestruj się u dowolnego z nich - albo nawet u obu.      Obaj oferują porady, poradniki wideo i osobistych doradców - zupełnie za darmo.

Wypróbuj strategię z wersją demo:

  Make Money Robot

Klasyczny robot, który pozwala Ci na trading opcji binarnych, nawet jeśli jesteś początkujący
Moja szybka porada: Zalecam trading walut, np. EUR/USD lub CNY/USD.
Minimalna wpłata: $200
 

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Nowoczesny broker z niskim minimalnym wymaganym depozytem
Moja szybka porada: Broker pozwala na nieprzerwany trading, w tym w weekendy z transakcjami już od 1 USD
Minimalna wpłata: $10
 
 


  Adam (5.174.171.*) napisał

Proszę o kontakt    Brak

Proszę o pomoc bo jestem zielony i Nie Wiem jak się inwestuje

  Kasia (31.0.127.*) napisał

Szybko

Jestem zainteresowania

  Stanislaw (94.254.162.*) napisał

Proszę o pomoc

Witam nazywam się Staszek mam 24 lata potrzebuje jakiej kolejek pomocy finansowej chciałem dac swojej kobiecie i 4 letniej córce wszystko co najlepsze ale w chwili obecnej nie mogę dac im o czym marzą w Niemczech próbowaliśmy odłożyć ale było ciężko wiele razy dostałem od życia od rodziny przykrości potrzebuje pomocy

  michał (77.254.153.*) napisał

rejestracja

witam.Na Binomo polkaów nie rejestrują, czy na aryex tez mozna działać?

  Ryszard (77.255.113.*) napisał

Pomocy    IQ option

Witam
w jakim interwale czasowym wykresu dla którego instrumentu Pan korzysta.
Pozdrawiam

  Maciej (2a01:110f:1021:8f00:20a8:db8:826) napisał

Kasa

Jak to działa chciałbym sie nauczyć zarabiać tym sposobem chociaż przez miesiąc by spłacić kredyt
pomożesz ??

  Maciej (78.10.208.*) napisał

zapytanie

Witam, na żadna ze stron którą polecasz nie można się zarejestrować
Pozdrawiam
Maciej

  Krzysztof (83.23.245.*) napisał

Podziękowanie

Dziękuje za podpowiedzi i proszę o następne. Nie gram na platformie ale chciał bym. Proszę o wskazówki i podpowiedzi. Z góry dziękuję Krzysztof

  Marek (2a02:a311:241:8c80:7ada:5dba:867) napisał

Nieaktualne trochę    binary

Niestety, nie wszystko aktualne. Na początek, Olymp Trade nie jest dla Polski.

  Marcin (83.31.139.*) napisał

..?

Mozna cos wiecej o tym sposobie?:)

Wszystkie komentarze (na nowej stronie)
 
 
 

 Dodaj nowy komentarz!

Zapytaj o cokolwiek lub podziel się swoimi doświadczeniami
Otrzymasz szczegółowe wskazówki na swój adres e-mailowy.