Jak analiza techniczna może wpłynąć na twój trading? - Stosując tę metodę stałem się bogaty i teraz zarabiam ponad 10,000 dolarów miesięcznie.
More information
Piotr Adamski

Analiza techniczna w CFD

Jako trader CFD, musisz dokonywać wielu przewidywań na temat przyszłych ruchów cenowych instrumentu. W regularnym tradingu istnieje na to wiele sposobów, ale jednym z najpopularniejszych jest analiza fundamentalna.

Ta metoda analizuje przychody, dywidendy, nowe produkty, projekty badawcze i inne danego instrumentu. Niestety analiza fundamentalna nie może być zaadaptowana do CFD. Jedyna skuteczną metodą którą może używać broker CFD jest analiza techniczna.

Jak analiza techniczna może wpłynąć na twój trading?

Im krótszy przedział czasu, tym bardziej losowe i niepewne są ruchy cenowe instrumentu. Na te ruchy nie wpływają powody fundamentalne, ale są rezultatem losowych, nieprzewidywalnych wydarzeń związanych z relacją podaży i popytu.

Ktoś mógłby chcieć kupić akcje, bo zostały mu jakieś środki, a inna osoba może je sprzedać bo potrzebuje pieniędzy. Te wydarzenia nie zawsze są logiczne i są zbyt losowe żeby je przewidzieć.
Traderzy znaleźli więc unikatowy sposób na poradzenie sobie z tymi unikatowymi wydarzeniami losowych ruchów cen: analiza techniczna.

Analiza techniczna bazuje na trzech fundamentalnych zasadach dotyczących rynków i ruchów cen:

1. Rynek wie już wszystko

Cena już odzwierciedla wszystkie ważne informacje które wpływają na cenę instrumentu. Nie trzeba mieć więc żadnych fundamentalnych informacji na temat tego instrumentu. Przez analizę ceny trader może dowiedzieć się co inwestorzy sądzą o instrumencie i w którym kierunku cena będzie przesuwać się w przyszłości.

2. Ceny ruszają się z godnie z trendami

Analityk techniczny wierzy w to, że ceny ruszają się z zgodnie z trendami. Trendy to ruchy zygzakiem w określonym kierunku, w górę, w dół, albo w bok. W różnych przedziałach czasowych, instrument może przejść przez wiele różnych trendów, często nawet przez trendy w różnych kierunkach.

3. Historia lubi się powtarzać

Po trzecie, inwestorzy powtarzają zachowania inwestorów handlujących przed nimi. To oznacza, że choć ceny rynkowe są losowe i irracjonalne, mogą być przewidywalne jeśli trader rozpozna wzorce i wyciągnie z nich prawidłowe wnioski. Dwa rezultaty tych rozważań to analiza trendów i wzory na wykresach świecowych.

Innymi słowy, analitycy techniczni ignorują pytanie, dlaczego ceny ruszają się w górę lub w dół. Zamiast tego, koncentrują się na prostym stwierdzeniu, że podobne ruchy cenowe wcześnie już miały miejsce i w większości przypadków prowadziły do tych samych rezultatów. Tak więc trader może zakładać, że rezultat analizy się powtórzy i zainwestować zgodnie z tym przewidywaniami.

Dobre inwestowanie, szczególnie w tak krótkich przedziałach czasowych jak w przypadku CFD jest dosłownie niemożliwe bez analizy technicznej. Każdy nowy trader musi więc zainwestować wiele czasu aby opanować podstawy analizy technicznej. Każda skuteczna strategia tradingowa CFD musi być bazowana na analizie technicznej.

Dlaczego analiza fundamentalna nie działa na CFD?

O ile analiza fundamentalna może przewidzieć czy ceny wzrosną albo spadną w okresie kilku lat, nie mogą przewidzieć czy cena teraz wzrośnie lub spadnie. Nawet gdy pojawiają się nowe wiadomości z rynku, analiza fundamentalna nie może przewidzieć o ile zwiększenie zysku spółki spowoduje dzisiejszy wzrost cen akcji.

To oznacza, że jako trader CFD musisz odrzucić wszystkie klasyczne założenia na temat handlu akcjami. Nie powinieneś nigdy przewidywać wzrostu cen akcji, ponieważ firma ma świetne produkty i rosnącą bazę lojalnych konsumentów. Te czynniki nie wpłyną na cenę akcji w przedziałach czasowych istotnych dla CFD.

Jak możesz wywnioskować ze spadków w historycznych cenach akcji, nawet najlepsze akcje mają okresy, w których ich ceny spadają, a nawet najgorsze akcje mają okresy wzrostu cen.

Zarabiaj pieniądze w trzech prostych krokach!

Start now

Zarabiaj pieniądze w trzech prostych krokach!

Moja metoda nie może być stosowana wszędzie . Większość banków i traderów nawet nie wie, czym ta metoda jest.      I nawet jeśli o tym wiedzą, to nigdy, przenigdy nie udostępnią jej zwykłym ludziom.      Dlatego bardzo ważne jest to, aby wybrać wiarygodnego, licencjonowanego brokera, który pozwoli Ci zarabiać pieniądze.     Oto moi dwaj ulubieni brokerzy . Zarejestruj się u dowolnego z nich - albo nawet u obu.      Obaj oferują porady, poradniki wideo i osobistych doradców - zupełnie za darmo.

Wypróbuj strategię z wersją demo:

  Make Money Robot

Klasyczny robot, który pozwala Ci na trading opcji binarnych, nawet jeśli jesteś początkujący
Moja szybka porada: Zalecam trading walut, np. EUR/USD lub CNY/USD.
Minimalna wpłata: $200
 

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Nowoczesny broker z niskim minimalnym wymaganym depozytem
Moja szybka porada: Broker pozwala na nieprzerwany trading, w tym w weekendy z transakcjami już od 1 USD
Minimalna wpłata: $10
 
 


  Adam (5.174.171.*) napisał

Proszę o kontakt    Brak

Proszę o pomoc bo jestem zielony i Nie Wiem jak się inwestuje

  Kasia (31.0.127.*) napisał

Szybko

Jestem zainteresowania

  Stanislaw (94.254.162.*) napisał

Proszę o pomoc

Witam nazywam się Staszek mam 24 lata potrzebuje jakiej kolejek pomocy finansowej chciałem dac swojej kobiecie i 4 letniej córce wszystko co najlepsze ale w chwili obecnej nie mogę dac im o czym marzą w Niemczech próbowaliśmy odłożyć ale było ciężko wiele razy dostałem od życia od rodziny przykrości potrzebuje pomocy

  michał (77.254.153.*) napisał

rejestracja

witam.Na Binomo polkaów nie rejestrują, czy na aryex tez mozna działać?

  Ryszard (77.255.113.*) napisał

Pomocy    IQ option

Witam
w jakim interwale czasowym wykresu dla którego instrumentu Pan korzysta.
Pozdrawiam

  Maciej (2a01:110f:1021:8f00:20a8:db8:826) napisał

Kasa

Jak to działa chciałbym sie nauczyć zarabiać tym sposobem chociaż przez miesiąc by spłacić kredyt
pomożesz ??

  Maciej (78.10.208.*) napisał

zapytanie

Witam, na żadna ze stron którą polecasz nie można się zarejestrować
Pozdrawiam
Maciej

  Krzysztof (83.23.245.*) napisał

Podziękowanie

Dziękuje za podpowiedzi i proszę o następne. Nie gram na platformie ale chciał bym. Proszę o wskazówki i podpowiedzi. Z góry dziękuję Krzysztof

  Marek (2a02:a311:241:8c80:7ada:5dba:867) napisał

Nieaktualne trochę    binary

Niestety, nie wszystko aktualne. Na początek, Olymp Trade nie jest dla Polski.

  Marcin (83.31.139.*) napisał

..?

Mozna cos wiecej o tym sposobie?:)

Wszystkie komentarze (na nowej stronie)
 
 
 

 Dodaj nowy komentarz!

Zapytaj o cokolwiek lub podziel się swoimi doświadczeniami
Otrzymasz szczegółowe wskazówki na swój adres e-mailowy.