5 Złotych zasad, aby odpowiedzialnie handlować CFD - Stosując tę metodę stałem się bogaty i teraz zarabiam ponad 10,000 dolarów miesięcznie.
More information
Piotr Adamski

5 Złotych zasad, aby odpowiedzialnie handlować CFD

Zasada nr. 1 - Przestrzegaj zarządzania pieniędzmi

Jeśli nie chcesz, aby nękał Cię długi ciąg nierentownych transakcji, które rujnują Twoje konto, musisz zarządzać swoimi pieniędzmi. To oznacza, że należy dokładnie określić najwyższy procent depozytu na swoim, koncie, który możesz zainwestować w jedną opcję. Najlepiej aby ten procent był niski. Mniej doświadczeni traderzy powinni go ustawić na 2%, lub jako kwotę pięćdziesiąt razy mniejszą od tej, którą mają do dyspozycji na swoim koncie brokerskim. Bardziej doświadczeni traderzy mogą handlować wyższymi kwotami na procentach o wysokości 4% lub 5%.

Jeśli Twoje transakcje nie przynoszą dochodu na dłuższą metę, to przynajmniej bądź czujny i powstrzymaj się wystarczająco wcześnie, abyś nie stracił wszystkich swoich środków na koncie. W przeciwnym wypadku, jeśli Twoje transakcje są dochodowe, środki na Twoim koncie nie będą gwałtownie wrastać, lecz powiększą się z większą stabilnością.

Nie wszyscy brokerzy oferują tanie opcje. Wielokrotnie można napotkać 50$ jako minimalną kwotę do zainwestowania na transakcję! To jest dla wielu początkujących osób nieosiągalne chyba, że planują wpłacić 50 x 50 = 2500$, lub zaryzykować małym funduszem.

Zasada nr. 2 - umiejętność powstrzymania się, samo-kontrola/h3>

Wchodzisz na platformę handlową, przygotowujesz się do dokonania transakcji ale widzisz, że ceny nie poruszają się w żadnym kierunku. Nic interesującego nie dzieje się, nie ma żadnej niezwykłej okazji handlowej. Co wtedy zrobisz? Czy będziesz biernie obserwować monitor, czy po prostu opuścisz stronę?

Tak! Jeśli przez długi czas nie nadejdzie odpowiednia okazja do dokonania transakcji nie warto handlować. W takim przypadku najlepiej jest opuścić platformę i wrócić później, albo zaczekać i kontynuować obserwację rynków. Jeśli rynki nie poruszają się w żadną stronę, to obliczenia będą przemawiać za brokerem. Nie handluj, tylko obserwuj. Powinieneś wybierać tylko rentowne transakcje, nigdy nie handluj tak jakbyś po prostu "bawił się pieniędzmi". Jeśli chcesz się bawić pieniędzmi to po prostu odwiedź najbliższe kasyno.

Zasada nr. 3 - Wybierz jedną z wielu okazji handlowych.

Jeśli zauważyłeś jakąś interesujacą okazję handlową, a takich jest wiele, spróbuj wybrać tą jedną, która będzie najbardziej dochodowa. Poprzez zredukowanie trzech czy czterech transakcji do tej jednej, która wygląda na najbardziej godną zaufania, częstokroć wyeliminujesz nieopłacalne transakcje, które nie dają zysku. Twój wolumen obrotów handlowych zostanie pomniejszony lecz Twój ROI - zwrot z inwestycji - zostanie powiększony.

Zasada nr. 4 - Rule No. 4 - Należy jasno określić zakres handlu

Typowym błędem,który popełniają nowi traderzy to chaotyczne podejście: trader obserwuje zbyt wiele wykresów na raz, skacze od jednego wykresu do drugiego bez wyraźnie określonego celu. Można to określić, że rynek jest po prostu dla niego zbyt skomplikowany. Taki sposób na ogół wiedzie na zatracenie.

Ten kto chce dokonywać udanych transakcji musi mieć jasno określony cel w momencie wejścia na rynek oraz w odniesieniu do tych sytuacji w handlu CFD, które on czy ona chce wykorzystać do wykonywania transakcji. Jeśli nie jesteś zawodowcem, nie będziesz w stanie robić wszystkiego na raz. Mnie zawsze udaje się mieć dobre doświadczenie wtedy, gdy skupiam się na jednej sprawie na raz, na jednym rodzaju sytuacji rynkowej.

Możesz handlować na podstawie trendów, to znaczy tych sytuacji, kiedy ceny rynkowe stabilnie poruszają się w górę lub w dół przez pewien okres czasu. W takim przypadku trader obstawia kontynuację trendu. Są też strategie anty trendowe, które polegają na obstawianiu kierunków przeciwnych obecnemu trendowi. Czasami daje się słyszeć termin "przebicie", to sytuacja w której rynek po dłuższym okresie stabilności nagle wariuje i zaczyna gwałtownie wzrastać lub spadać.

Zasada nr. 5 - Ryzyko rozkładu

Jeśli zainwestowałeś 20$ w opcję wzrostową call na parę walutową EUR/USD, a potem znowu 20$ na opcję call pary EUR/GBR to już nie powinieneś inwestować po raz trzeci w opcję call na parę EUR/CHF. Czemu nie? Bo miałbyś trzy transakcje na sumę całkowitą 60$, przy czym wszystkie byłyby uzależnione od tego czy euro będzie wzrastało. Jeśli wartość euro spadłaby to staciłbyś całą swoją inwestycję w wysokości 60$. Nie powinieneś ryzykować potrójną stratą. Właśnie z tego powodu niektórzy traderzy ustawiają sobie ograniczenie: na jedną walutę można otworzyć maksymalnie dwie transakcje na raz.

Rozłożenie ryzyka pomiędzy wiele rodzajów aktywów, ma sens i może się opłacić. Przecież zawodowi traderzy inwestując środki w wiele różnych rodzajów aktywów doskonale rozkładają czynnik ryzyka. Dzięki temu dochodzą do w miarę stabilnego dochodu rocznego korzystając ze swoich strategii handlowych. Warto wspomnieć, że posługują się oni o wiele bardziej skomplikowanymi instrumentami finansowymi niż CFD, które są przewidziane dla inwestorów małego kalibru.

Zarabiaj pieniądze w trzech prostych krokach!

Start now

Zarabiaj pieniądze w trzech prostych krokach!

Moja metoda nie może być stosowana wszędzie . Większość banków i traderów nawet nie wie, czym ta metoda jest.      I nawet jeśli o tym wiedzą, to nigdy, przenigdy nie udostępnią jej zwykłym ludziom.      Dlatego bardzo ważne jest to, aby wybrać wiarygodnego, licencjonowanego brokera, który pozwoli Ci zarabiać pieniądze.     Oto moi dwaj ulubieni brokerzy . Zarejestruj się u dowolnego z nich - albo nawet u obu.      Obaj oferują porady, poradniki wideo i osobistych doradców - zupełnie za darmo.

Wypróbuj strategię z wersją demo:

  Make Money Robot

Klasyczny robot, który pozwala Ci na trading opcji binarnych, nawet jeśli jesteś początkujący
Moja szybka porada: Zalecam trading walut, np. EUR/USD lub CNY/USD.
Minimalna wpłata: $200
 
 


  Adam (5.174.171.*) napisał

Proszę o kontakt    Brak

Proszę o pomoc bo jestem zielony i Nie Wiem jak się inwestuje

  Kasia (31.0.127.*) napisał

Szybko

Jestem zainteresowania

  Stanislaw (94.254.162.*) napisał

Proszę o pomoc

Witam nazywam się Staszek mam 24 lata potrzebuje jakiej kolejek pomocy finansowej chciałem dac swojej kobiecie i 4 letniej córce wszystko co najlepsze ale w chwili obecnej nie mogę dac im o czym marzą w Niemczech próbowaliśmy odłożyć ale było ciężko wiele razy dostałem od życia od rodziny przykrości potrzebuje pomocy

  michał (77.254.153.*) napisał

rejestracja

witam.Na Binomo polkaów nie rejestrują, czy na aryex tez mozna działać?

  Ryszard (77.255.113.*) napisał

Pomocy    IQ option

Witam
w jakim interwale czasowym wykresu dla którego instrumentu Pan korzysta.
Pozdrawiam

  Maciej (2a01:110f:1021:8f00:20a8:db8:826) napisał

Kasa

Jak to działa chciałbym sie nauczyć zarabiać tym sposobem chociaż przez miesiąc by spłacić kredyt
pomożesz ??

  Maciej (78.10.208.*) napisał

zapytanie

Witam, na żadna ze stron którą polecasz nie można się zarejestrować
Pozdrawiam
Maciej

  Krzysztof (83.23.245.*) napisał

Podziękowanie

Dziękuje za podpowiedzi i proszę o następne. Nie gram na platformie ale chciał bym. Proszę o wskazówki i podpowiedzi. Z góry dziękuję Krzysztof

  Marek (2a02:a311:241:8c80:7ada:5dba:867) napisał

Nieaktualne trochę    binary

Niestety, nie wszystko aktualne. Na początek, Olymp Trade nie jest dla Polski.

  Marcin (83.31.139.*) napisał

..?

Mozna cos wiecej o tym sposobie?:)

Wszystkie komentarze (na nowej stronie)
 
 
 

 Dodaj nowy komentarz!

Zapytaj o cokolwiek lub podziel się swoimi doświadczeniami
Otrzymasz szczegółowe wskazówki na swój adres e-mailowy.