Wstega bollingera - Stosując tę metodę stałem się bogaty i teraz zarabiam ponad 10,000 dolarów miesięcznie.
More information
Piotr Adamski
20.04. 2017 19:42  | 

Wstęga bollingera to narzędzie analizy technicznej wprowadzone przez Johna Bollingera w latach 80 XX wieku. Głównym celem wskaźnika jest przewidywanie zachowania zmian ceny na wykresie. Powstała ona na podstawie obserwacji, że zmienność cen jest dynamiczna, a nie statyczna. Zadaniem wstęg jest określanie względnych dołków i szczytów cenowych. Czyli według definicji cena osiąga szczyt przy górnej wstędze, a dołek przy dolnej.

Wstęga Bollingera składa się z środkowej ruchomej wstęgi oraz dwóch wstęg handlowych: górnej i dolnej. Ostatnie są wynikiem dodawania (odejmowania) odchylenia standardowego do (od) środkowej ruchomej wstęgi. Odchylenie standardowe (SD) jest wskaźnikiem używanym w celu określenia zmienności. W analizie technicznej SD jest wykorzystywane do oszacowania zmienności cen danych aktywów.

Innymi słowy, im wyższe odchylenie standardowe tym węższy przedział cenowy kursu w danym okresie czasu. Mierząc jak duże może być odchylenie kursu od średniej wartości jest pomocne gdy chcemy przewidzieć fluktuacje.

Jak działa wstęga Bollingera?

Jak już wspomniano, wskaźnik składa się z trzech linii: wykładniczej średniej ruchomej oraz wstęgi górnej i dolnej określających kanał cenowy. Kanały cenowe zależą od jego zmienności, rozszerzając się w momencie wysokiej niestabilności i zwężając gdy rynek jest stabilny. Wstęgi górna i dolna oznaczają standardowe odchylenie od średniej i obejmują aktywność tradingową wokół trendu.

Zmienność jest ważnym wskaźnikiem kierunku i siły trednu dla inwestorów. Zmienne rynki zapewniają dodatkowe możliwości handlowe. Jeśli chcesz zrozumieć jak używać wstęgi Bollingera w handlu, należy zrozumieć że bazuje ona na jednej prostej idei. Kiedy poziom kursu zbyt mocno rośnie/spada, czyli zmienność jest duża, dobrą strategią jest odsprzedanie akcji. Należy także zauważyć, że po spokojnych okresach o niskiej zmienności, najczęściej następują poważne zmiany na rynku, które mogą być przewidziane za pomocą wstęgi Bollingera. Taka wiedza może zostać wykorzystana przez tradera do określenia optymalnych punktów wejścia.

Jak zacząć?

Ustawienie wstęg Bollinger na platformie IQ Option jest łatwe. Aby to zrobić wystarczy kliknąć na przycisk \"wskaźniki\" w lewym dolnym rogu ekranu i wybrać z listy wskaźników \"linie Bollingera”. Następnie kliknij \"zastosuj\" jeśli chcesz pracować na ustawieniach domyślnych. Jeśli chcesz wprowadzić swoje ustawienia okresu czasu i odchylenia standardowego, wybierz \"ustaw i zastosuj\". Następnie wskaźnik jest gotowy do użycia.

Jak używać wstęg Bollingera w tradingu?

Jeśli chcesz wykorzystać wstęgi Bollinger w codziennym tradingu, musisz zrozumieć podstawową charakterystykę zmienności cen i jej zastosowanie w tradingu.

Zasada jest taka, że okresy o małej zmienności przeplatają się z okresami o dużej zmienności. W przypadku trendu spadkowego, kurs waha się pomiędzy dolną i środkową linią. W przypadku trendu rosnącego, kurs znajduje się pomiędzy górną i środkową linią.

Im dłużej rynek jest stabilny, tym większe szanse na nadchodzące zmiany cen. Wstęgi Bollingera sprzyjają określeniu takich momentów. Używając tego wskaźnika, trader jest w stanie przewidzieć przyszłe fluktuacje oraz określić pozycje nadmiernego kupna i sprzedaży.

Kiedy aktywa opuszczają przedział \"normalnych\" wartości, większość nie lubiących ryzykować traderów przestaje otwierać nowe pozycje, czekając na ustabilizowanie rynku.

Cechy specjalne

Zwężenie (the squeeze)

To sytuacja kiedy wstęgi cenowe zbliżają się do siebie. Takie okresy wskazują na małą aktualną zmienność i duży potencjał zmiany cen w najbliższej przyszłości. Jednakże, wskaźnik nie zapewnia traderowi informacji dotyczące dokładnego momentu w którym zmienność wzrośnie. Podczas okresu \"squeeze\" traderzy pozostają nieaktywni.

Breakouts

W przybliżeniu 90% działań związanych z ceną ma miejsce pomiędzy wstęgami cenowymi. 10% zdarzeń mających miejsce w pozostałym czasie nazywane są \"breakouts\". \"Breakout\" to takie zdarzenie podczas którego działania związane z ceną zawierają się w \"normalnym\" przedziale cen. Nie powinny być używane jako sygnały tradingu, ponieważ nie dostarczają informacji o sile i kierunku przyszłego trendu.

Połącz i walcz

Wstęgi Bollingera dobrze pokazują obecne fluktuacje oraz czasem umożliwiają przewidzenie nadchodzących fluktuacji rynku. Jednak nie są uniwersalnym narzędziem tradingowym. Według Bollingera, wskaźnik powinien być połączony z innymi wskaźnikami w celu jak najlepszego prognozowania i efektywności.

Wnioski

Wstęgi Bollingera to wskaźnik warty poznania i wykorzystania w tradingu. Nie tylko jest prosty i użyteczny, ale także daje traderowi sygnały kupna podczas gdy większość uczestników rynku jest jeszcze nieświadoma zmian przyszłego trendu.

Zakup akcji gdy średnia linia znajduje się poniżej wstęgi Bollinger oraz ich sprzedaż, gdy cena odbiła się od górnej wstęgi jest szeroko wykorzystywaną strategią tradingową dającą wysoki potencjał zysku.

wstęga Bollingera, analiza techniczna, wykres, aktywa, akcje, wstęga, trading
Start now

Zarabiaj pieniądze w trzech prostych krokach!

Moja metoda nie może być stosowana wszędzie . Większość banków i traderów nawet nie wie, czym ta metoda jest.      I nawet jeśli o tym wiedzą, to nigdy, przenigdy nie udostępnią jej zwykłym ludziom.      Dlatego bardzo ważne jest to, aby wybrać wiarygodnego, licencjonowanego brokera, który pozwoli Ci zarabiać pieniądze.     Oto moi dwaj ulubieni brokerzy . Zarejestruj się u dowolnego z nich - albo nawet u obu.      Obaj oferują porady, poradniki wideo i osobistych doradców - zupełnie za darmo.

Wypróbuj strategię z wersją demo:

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Nowoczesny broker z niskim minimalnym wymaganym depozytem
Moja szybka porada: Broker pozwala na nieprzerwany trading, w tym w weekendy z transakcjami już od 1 USD
Minimalna wpłata: $10
 

  Binary Option Robot

Ten program może grać zamiast ciebie. :-) Wszystko, co musisz zrobić, to go zainstalować, zarejestrować się i wykonać wpłatę. Robot automatycznie optymalne transakcje i będzie przeprowadzać je za Ciebie.
Moja szybka porada: Polecam to narzędzie szczególnie początkującym, ponieważ wystarczy tylko włączyć komputer, a oprogramowanie zarabia pieniądze na własną rękę.
Minimalna wpłata: $250
 
 


  Stanislaw (94.254.162.*) napisał

Proszę o pomoc

Witam nazywam się Staszek mam 24 lata potrzebuje jakiej kolejek pomocy finansowej chciałem dac swojej kobiecie i 4 letniej córce wszystko co najlepsze ale w chwili obecnej nie mogę dac im o czym marzą w Niemczech próbowaliśmy odłożyć ale było ciężko wiele razy dostałem od życia od rodziny przykrości potrzebuje pomocy

  michał (77.254.153.*) napisał

rejestracja

witam.Na Binomo polkaów nie rejestrują, czy na aryex tez mozna działać?

  Ryszard (77.255.113.*) napisał

Pomocy    IQ option

Witam
w jakim interwale czasowym wykresu dla którego instrumentu Pan korzysta.
Pozdrawiam

  Maciej (2a01:110f:1021:8f00:20a8:db8:826) napisał

Kasa

Jak to działa chciałbym sie nauczyć zarabiać tym sposobem chociaż przez miesiąc by spłacić kredyt
pomożesz ??

  Maciej (78.10.208.*) napisał

zapytanie

Witam, na żadna ze stron którą polecasz nie można się zarejestrować
Pozdrawiam
Maciej

  Krzysztof (83.23.245.*) napisał

Podziękowanie

Dziękuje za podpowiedzi i proszę o następne. Nie gram na platformie ale chciał bym. Proszę o wskazówki i podpowiedzi. Z góry dziękuję Krzysztof

  Marek (2a02:a311:241:8c80:7ada:5dba:867) napisał

Nieaktualne trochę    binary

Niestety, nie wszystko aktualne. Na początek, Olymp Trade nie jest dla Polski.

  Marcin (83.31.139.*) napisał

..?

Mozna cos wiecej o tym sposobie?:)

  Lucyna (83.10.180.*) napisał

BROKER

Witam,
bardzo proszę o bliższy kontakt np. telefoniczny lub osobisty (może jest pan lub będzie w Krakowie? Ja też z tąd pochodzę). Chcę się tego nauczyć od podstaw krok po kroku wszystkiego - nawet odpłatnie (jak bezpiecznie i bez problemowo zarabiać na opcjach binarnych w/g pańskiej metody). Nie miałam z tym nigdy do czynienia, nie znam też j. angielskiego, więc chciałabym to ogarnąć w najbardziej prosty i przystępny sposób. Wiem, że znany mentor w tej dziedzinie Robert K. już o tym wspominał i że jest to dobra i chyba jedna z najbezpieczniejszych opcji na zarabianie całkiem dobrych pieniędzy i osiągnięcie niezależności finansowej. Bardzo proszę o odpowiedź, kontakt, będę wdzięczna

  Magdalena (91.240.106.*) napisał

Jak szybko zarobic pieniadze     ing bank slaski

Witaj czytałam twojego bloga i jestem w szoku jak szybko zarobiles taka duza kwote pieniedzy i czy mozesz mi powiedziec krok po kroku jak mam to zrobic zeby jak najszybciej zarobic takie pieniadze ?

Wszystkie komentarze (na nowej stronie)
 
 
 

 Dodaj nowy komentarz!

Zapytaj o cokolwiek lub podziel się swoimi doświadczeniami
Otrzymasz szczegółowe wskazówki na swój adres e-mailowy.