M pesa Platnosci - Stosując tę metodę stałem się bogaty i teraz zarabiam ponad 10,000 dolarów miesięcznie.
More information
Piotr Adamski
27.06. 2017 18:11  | 

M-Pesa

Na rynkach nasyconych smartfonami nie powinno się wykluczyć, że technologia SMS (SMS) pozostaje głównym motorem mobilnych transakcji finansowych na świecie. M-Pesa (skrót od "mobile", a po słowie "Swahili" słowo "money") przypomina o tym, że w zeszłym roku był odpowiedzialny za ponad 6 miliardów transakcji. Usługa przesyłania pieniędzy w formie SMS i bank bezterminowy przyniósł większy zasięg finansowy milionom użytkowników, najpierw w Kenii i Tanzanii, gdzie pochodzi, a teraz w wielu innych krajach.

Niewielkie opłaty są naliczane przez użytkowników na każdą transakcję, którzy mogą przelać pieniądze za pośrednictwem wiadomości tekstowych z kodem PIN, a nawet płacić za usługi komercyjne. W Kenii, gdzie rozpoczął się M-Pesa, użytkownicy mogą również przenosić z mobilnych sald M-Pesa na konta bankowe i wykupić mikropale.

Skąd wzięła się M-Pesa?

Z pomocą Zjednoczonego Królestwa Departamentu Rozwoju Międzynarodowego, dostawca usług telefonii komórkowej Vodafone uruchomił w 2007 roku M-Pesa w Kenii i Tanzanii jako bezcłowy bank dla swoich użytkowników. Vodafone i odpowiednik Safaricom były już największymi dostawcami usług telefonii komórkowej w obu krajach, a usługa transferu pieniędzy była staraniem, aby większa część populacji nabrała mocy kupna bezgotówkowych.

Pod koniec pierwszego roku firma M-Pesa liczyła 1,2 miliona klientów, a projekt był na tyle opłacalny. W krótkim czasie usługa rozszerzyła się również do Afryki Południowej, Afganistanu i Indii, a w 2017 r. Obsługuje ponad 30 milionów klientów w 10 krajach. Konsumenci w Kenii nadal rozwijają swoją bazę usługową, w tym nawet opłacalne rachunki depozytowe i mikropale w swoich ofertach.

Obchodząc 10-lecie swojego istnienia w 2017 r., M-Pesa dominuje w sektorze usług finansowych oferowanych w telefonii komórkowej w krajach rozwijających się. 6 miliardów transakcji zostały przetworzone w 2016 r., A szczyt w wysokości 529 na sekundę w grudniu 2016 r. M-Pesa odpowiedziała nie tylko na potrzebę rynku, ale stała się wszechobecnym elementem życia codziennego milionów ludzi, a także w czasach, w których komórki miały Stają się bardziej dostępne niż kiedykolwiek - a dostęp do transakcji bezgotówkowych stał się niezbędny.

M-Pesa to nie tylko udany biznes, ale przekształca życie z większym dostępem do środków finansowych: w 2016 r. Ponadprzeciętnie ponad 43% PKB w Kenii przepływało dzięki transakcjom M-Pesa. W połączeniu z rozwijającą się platformą usług oferowanych przez M-Pesa, jej większy wpływ jest niezaprzeczalny.

Kto używa M-Pesa?

M-Pesa jest dostępna tylko w 10 krajach, a jej główne zastosowanie jest w przeważającej mierze udokumentowane w Kenii. Wiele podobnych platform zostało zbudowanych od wprowadzenia firmy M-Pesa w 2007 r., Ponieważ jej prosty, ale bezpieczny model opiera się na wiadomościach SMS i od ponad dziesięciu lat ma sprawdzony sukces.

Bezcłowy system bankowy i mobilny M-Pesa jest najbardziej atrakcyjny i najczęściej używany przez niezbywalne. Dostęp do M-Pesa był prawdopodobnie głównym czynnikiem zwiększającym dostępność usług dla milionów konsumentów. Niedawno M-Pesa PAY został uruchomiony na kluczowych rynkach, aby oferować podstawowe, mobilne usługi handlowe dla firm, chociaż ta usługa jest rozwijana w poszczególnych krajach i pozostaje w fazie próbnej.

We wszystkich krajach M-Pesa służy, ich oferty można podzielić na:

 • Transfery między użytkownikami mobilnymi
 • Transfery na urządzeniach mobilnych dla kupców jako forma płatności
 • Zakupy za pośrednictwem telefonu komórkowego
 • Wymiana sald M-Pesa na gotówkę
 • Środki pieniężne na konta M-Pesa, dostępne do natychmiastowego przekazania

Ze względu na szerokie zastosowanie w Kenii, dodatkowe usługi dostępne na tym rynku obejmują:

 • Finansowanie i usługi mikrofinansowe
 • Dostęp do rachunków depozytowych
 • Przenieś między kontami M-Pesa i kontami bankowymi
 • Nowe usługi kupieckie M-Pesa PAY
 • Zakup niektórych rodzajów ubezpieczeń

Co sprawia, że ​​M-Pesa jest wyjątkowa?

"Biznes to biznes", a firmy muszą zarabiać na pokrycie kosztów, więc nie każdy dzień, że takie umyślne badania społeczne są w centrum przedsiębiorstwa komercyjnego. Początki M-Pesa pochodzą z początków lat dwudziestych, kiedy brytyjski Departament Rozwoju Międzynarodowego dowiedział się o rosnącej praktyce mobilnej sprzedaży czasu w Kenii za dodatkową gotówkę. Departament Rozwoju Międzynarodowego wziął to, co zobaczyli i pomyśleli, że mogą ponownie zastosować ten pomysł, aby znaleźć się w centrum sprawy.

M-Pesa była jedną z pierwszych w swoim rodzaju w bankowych usługach bezkolizyjnych za pośrednictwem telefonów komórkowych. Został on doskonale umieszczony od momentu uruchomienia, przy jednoczesnym wzroście globalnego dostępu do podstawowych telefonów komórkowych. Nie należy uważać, aby zastąpić relacje z instytucją finansową, szczególnie z poza Kenii, gdzie pełny zakres usług firmy nie jest dostępny dla użytkowników.

Salda na kontach można zakupić i sprzedawać w walucie lokalnej w dowolnym zatwierdzonym punkcie sprzedaży. Tylko w Kenii jest obecnie ponad 40 000 lokalizacji sprzedaży i sprzedaży sald. W ciągu dziesięciu lat, w których M-Pesa jest w pobliżu, liczba punktów sprzedaży stale rośnie, a codziennie dodawane są nowe punkty; W 2014 r. Donoszono, że było ponad 250 000 przedstawicieli i punktów sprzedaży na całym świecie.

Teksty oparte o PIN są używane w celu zwiększenia bezpieczeństwa transakcji, a dostawca usług telefonii komórkowej Safaricom dokonuje przeglądu transakcji przy użyciu modelu zabezpieczeń bankowego. Płatności bezgotówkowe dla kupców za pośrednictwem platformy M-Pesa PAY nadal są testowane na różnych rynkach, a niedawne otwarcie w Indiach pod koniec 2016 r. Verifone wykorzystuje nową usługę kupiecką na kontynencie podregineckim, gdzie istniała obecność 2013 i obecnie obsługuje ponad 8,4 miliona Indian. Kupcy muszą zarejestrować się w nowej usłudze, ale wtedy mogą oferować metodę płatności, a nawet fakturować swoich klientów w czasie rzeczywistym.

W przeciwieństwie do większości innych dostawców usług finansowych oferujących usługi mobilne, firma M-Pesa z powodzeniem zaoferowała pełną gamę usług finansowych dostępnych w Kenii, z myślą o udostępnieniu tych samych usług w innych krajach, po dostosowaniu produktów. I chociaż podstawowa usługa transferu środków jest dostępna tylko w 10 krajach, partnerstwo z MTN oferowało niedawno użytkownikom dostęp do przelewów do klientów usługodawcy partnerskiego w 19 różnych krajach afrykańskich.

Złóżmy to. Głównymi plusami M-Pesa są:

 • Usługa odpowiadała na potrzebę i miała realną różnicę - obraz jest większy niż udany biznes
 • Identyfikacja ID jest prosta, a system przyjazny dla użytkownika
 • Transakcje oparte na protokole PIN zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo
 • Dla użytkowników w Kenii dostępne są dodatkowe usługi finansowe
 • Punkty sprzedaży pozwalają na dodanie lub wykupienie sald M-Pesa do fiat waluty w tysiącach lokalizacji

Głównymi wadami są:

 • Używane głównie w Kenii i dostępne tylko w 10 krajach na razie
 • Aby uzyskać bardziej skomplikowane usługi, wsparcie dla klientów jest minimalne
 • Nie wszystkie usługi są dostępne dla użytkowników spoza Kenii
 • Niewielkie opłaty za transakcję

M-Pesa wykazała się nie tylko udanym modelem płatności mobilnych, ale także zmieniła krajobraz ruchu pieniędzy w Kenii i Tanzanii oraz gdziekolwiek indziej. Jej platforma i inne podobne do niej dodały kolejny szczebel do drabiny finansowej niezależności. Z pochodzenia w dotacji z brytyjskiego Departamentu Rozwoju Międzynarodowego, stopień sukcesu M-Pesa był zaskakujący; Ale nawet najbardziej optymistyczny projekt, który rozpoczął się w 2007 r., Nie spodziewał się tak pozytywnego wzrostu.

M-Pesa jest zasadniczo bezpłatną usługą bankową, żyjąc z niewielkiej opłaty pobieranej za transakcję. W czasach, w których jest więcej telefonów komórkowych niż na świecie, podstawowe usługi finansowe i dostęp do transakcji bezgotówkowych są teraz dosłownie na całym świecie palców.

Mpesa, africa metody płatności, fakturowanie mobilne, płatności keyna, africa mobile bank
Start now

Zarabiaj pieniądze w trzech prostych krokach!

Moja metoda nie może być stosowana wszędzie . Większość banków i traderów nawet nie wie, czym ta metoda jest.      I nawet jeśli o tym wiedzą, to nigdy, przenigdy nie udostępnią jej zwykłym ludziom.      Dlatego bardzo ważne jest to, aby wybrać wiarygodnego, licencjonowanego brokera, który pozwoli Ci zarabiać pieniądze.     Oto moi dwaj ulubieni brokerzy . Zarejestruj się u dowolnego z nich - albo nawet u obu.      Obaj oferują porady, poradniki wideo i osobistych doradców - zupełnie za darmo.

Wypróbuj strategię z wersją demo:

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
Nowoczesny broker z niskim minimalnym wymaganym depozytem
Moja szybka porada: Broker pozwala na nieprzerwany trading, w tym w weekendy z transakcjami już od 1 USD
Minimalna wpłata: $10
 
 


  Stanislaw (94.254.162.*) napisał

Proszę o pomoc

Witam nazywam się Staszek mam 24 lata potrzebuje jakiej kolejek pomocy finansowej chciałem dac swojej kobiecie i 4 letniej córce wszystko co najlepsze ale w chwili obecnej nie mogę dac im o czym marzą w Niemczech próbowaliśmy odłożyć ale było ciężko wiele razy dostałem od życia od rodziny przykrości potrzebuje pomocy

  michał (77.254.153.*) napisał

rejestracja

witam.Na Binomo polkaów nie rejestrują, czy na aryex tez mozna działać?

  Ryszard (77.255.113.*) napisał

Pomocy    IQ option

Witam
w jakim interwale czasowym wykresu dla którego instrumentu Pan korzysta.
Pozdrawiam

  Maciej (2a01:110f:1021:8f00:20a8:db8:826) napisał

Kasa

Jak to działa chciałbym sie nauczyć zarabiać tym sposobem chociaż przez miesiąc by spłacić kredyt
pomożesz ??

  Maciej (78.10.208.*) napisał

zapytanie

Witam, na żadna ze stron którą polecasz nie można się zarejestrować
Pozdrawiam
Maciej

  Krzysztof (83.23.245.*) napisał

Podziękowanie

Dziękuje za podpowiedzi i proszę o następne. Nie gram na platformie ale chciał bym. Proszę o wskazówki i podpowiedzi. Z góry dziękuję Krzysztof

  Marek (2a02:a311:241:8c80:7ada:5dba:867) napisał

Nieaktualne trochę    binary

Niestety, nie wszystko aktualne. Na początek, Olymp Trade nie jest dla Polski.

  Marcin (83.31.139.*) napisał

..?

Mozna cos wiecej o tym sposobie?:)

  Lucyna (83.10.180.*) napisał

BROKER

Witam,
bardzo proszę o bliższy kontakt np. telefoniczny lub osobisty (może jest pan lub będzie w Krakowie? Ja też z tąd pochodzę). Chcę się tego nauczyć od podstaw krok po kroku wszystkiego - nawet odpłatnie (jak bezpiecznie i bez problemowo zarabiać na opcjach binarnych w/g pańskiej metody). Nie miałam z tym nigdy do czynienia, nie znam też j. angielskiego, więc chciałabym to ogarnąć w najbardziej prosty i przystępny sposób. Wiem, że znany mentor w tej dziedzinie Robert K. już o tym wspominał i że jest to dobra i chyba jedna z najbezpieczniejszych opcji na zarabianie całkiem dobrych pieniędzy i osiągnięcie niezależności finansowej. Bardzo proszę o odpowiedź, kontakt, będę wdzięczna

  Magdalena (91.240.106.*) napisał

Jak szybko zarobic pieniadze     ing bank slaski

Witaj czytałam twojego bloga i jestem w szoku jak szybko zarobiles taka duza kwote pieniedzy i czy mozesz mi powiedziec krok po kroku jak mam to zrobic zeby jak najszybciej zarobic takie pieniadze ?

Wszystkie komentarze (na nowej stronie)
 
 
 

 Dodaj nowy komentarz!

Zapytaj o cokolwiek lub podziel się swoimi doświadczeniami
Otrzymasz szczegółowe wskazówki na swój adres e-mailowy.